| Body | 304 STAINLESS STEEL |
|---|---|
| Insulation Resistance | 10^12 Ohms |
| Connector Finish | Copper Plated |
| High Sealing Performance | 2.5MPa Does Not Leak |
| Pin Materials | 4J50 |
| Stile del connettore | Vite di montaggio |
|---|---|
| Valutazione corrente | 100A - 300A |
| Temperatura di funzionamento | -70°C a +300°C |
| Produttore | Sscore |
| Trattamento superficiale | Nichel Electroless |
| Material | Stainless Steel |
|---|---|
| High Sealing Performance | 2.0MPa Does Not Leak |
| Connector Orientation | Straight, Right Angle |
| Pin Materials | 4J50 |
| Connector Configuration | Male Or Female |
| Hermeticity | Greater Than 1x10^-9 Atm Cc/sec |
|---|---|
| Mounting Style | Flange Mount |
| Operating Temperature | -55°C To +200°C |
| Gender | Male/Female |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
| Temperatura di funzionamento | -70°C a +300°C |
|---|---|
| Trattamento superficiale | Nichel Electroless |
| Stile del connettore | Vite di montaggio |
| Materiale | 45 d'acciaio |
| Valutazione corrente | 100A - 300A |
| Leak Test | 1.5MPa WITH N2, NO LEAK |
|---|---|
| Contact Plating | Gold/Silver |
| Material | Stainless Steel |
| Glass Materials | ELAN #48 |
| Body | 304 STAINLESS STEEL |
| Contact Termination | Crimp/Solder |
|---|---|
| Connector Size | Up To 1 Inch Diameter |
| Rohs Compliant | Yes |
| Leakage Rate | ≤1x10^-9 Cc/sec He |
| High Sealing Performance | 4MPa Does Not Leak |
| Wire Gauge | 20-28 AWG |
|---|---|
| Mounting Style | Flange Mount |
| Mounting Thread Size | 1/4-28 |
| Leakage Rate | 1x10^-9 Cc/sec |
| Manufacturer | SSCore |
| High Sealing Performance | 2MPa Does Not Leak |
|---|---|
| Rohs Compliant | Yes |
| Pressure Range | Vacuum To 10,000 Psi |
| High Voltage Resistance | ≥2500VAC, Leakage Current ≤0.5mA |
| Number Of Contacts | 2-50 |
| Produttore | Sscore |
|---|---|
| Materiale di isolamento | Vetro |
| Stile del connettore | Vite di montaggio |
| Materiale | 45 d'acciaio |
| Valutazione di tensione | 220V - 600V |